Hacı Nuri Çomu Vakfı

Hayatını, doğaya, insana, vatana ve İslam’a adayarak yaşayaniş insanı merhum Hacı Nuri Çomu’nun adını taşıyan Vakıf, 2018 yılında kuruldu. Sunar Nuri Çomu Anadolu Lisesi, Hacı Nuri Çomu Cami, Sunar Nuri Çomu Cami, Hacı Emine Hüseyin Çomu Cami gibi kalıcı eserlerin yanı sıra eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda insanlığa hizmet etmeye devam Hacı Nuri Çomu Vakfı, ‘Dürüstlük’, ‘Tarafsızlık’, ‘Bağımsızlık’ ve ‘Toplumsallık’ başlıklarında belirlenen ilkelerle faaliyetlerine devam ediyor.

Türkiye’nin gelişimine başta eğitim ve sağlık olmak üzere birçok alanda destek veren Hacı Nuri Çomu Vakfı, gücünü kurucusu olduğu Sunar Şirketler Grubu’nun yenilikçi, ithal ikameci, ihracatçı, yüzlerce istihdam sağlayan şirketleriyle birlikte Çomu Ailesi fertlerinden alıyor.

Vakıf, günümüzde yapımına katkı sunduğu hayırlı işler ve sosyal sorumluluk projeleriyle birlikte binlerce öğrenciye burs veriyor. Kamu hastanelerine yardımlar ve cihaz bağışları yapıyor. Okullara cihaz bağışları, kütüphaneler, mescitler kuruyor. Kızılay ve AFAD gibi kurumlarla işbirliği yaparak doğal afetlere maruz kalan ve yardıma muhtaç ailelere yardımlar yapıyor. Yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahiplerine gıdadan giyeceğe yardımlar gerçekleştiriyor. Diyanet Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti gibi onlarca kamu yararına hizmet eden kuruluşlarla iş birliği yaparak yurtlar, konutlar, camiler ve sosyal donatılar yaptırıyor.

Bugün Mütevelli Heyeti Başkanlığını vizyoner iş insanı Hüseyin Nuri Çomu’nun yaptığı Hacı Nuri Çomu Vakfı, gücünü aldığı Sunar Özlem, Sunar Mısır, NÇS, Elita Gıda, Sunar NP ve Sunar Pazarlama’yla her geçen gün büyüyor. Sunar Şirketler Grubu ile Çomu Ailesi fertlerinin sosyal sorumluluk ve hayır faaliyetlerini kurumsal bir çatı altında toplayan Hacı Nuri Çomu Vakfı, vakıfcılık alanında sürdürülebilirliği sağlayan etkin kuruluşlardan biri olarak faaliyetlerine devam ediyor.