Hacı Nuri Çomu Vakfı’ndan Anlamlı Anma

İYC Adana Şubesi ve Hacı Nuri Çomu Vakfı’ndan anlamlı anma

İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi ve Hacı Nuri Çomu Vakfı birlikte gerçekleştirdikleri etkinlikle 15 Temmuz şehitlerini 132 hatim okuyarak andı.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir, kabri başında anıldı. İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi ve Hacı Nuri Çomu Vakfı yöneticileri şehit Ömer Halisdemir’i Niğde’nin Bor ilçesi Çukurkuyu beldesinde kabri başında hatimlerin duasını yaparak yad etti.

Şehit Halisdemir’in gerçek bir kahraman olduğunu belirten İYC Adana Şube Başkanı ve Hacı Nuri Çomu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hüseyin Nuri Çomu, “6 yıl önce FETÖ terörüne karşı milletimizin gösterdiği tavır tarihe geçmiştir. 15 Temmuz, bu vatana, demokrasimize sahip çıkmanın en anlamlı günlerinden biridir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyoruz. Bu güzel ülkeyi canımız pahasına korumaya, üreterek refah seviyesini artırmaya devam edeceğiz. Başta kahraman astsubayımız Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz” diye konuştu.